Zobacz te 12 ciekawostek o tym jak przejść szkolenie z bhp w prosty sposób - z bhp

bhp warszawa

Dziś skupimy się na tych drugich

Twój pracodawca (zwłaszcza jeśli zostałeś zatrudniony w nowej firmie) na pewno wspominał ci już zarówno o szkoleniach ppoż, jak i standardowych szkoleniach bhp. Dziś skupimy się na tych drugich. Czym one właściwie są i czego możesz się z

Zobacz te 12 ciekawostek o tym jak przejść szkolenie z bhp w prosty sposób - z bhp bhp warszawa
nich dowiedzieć?

Skrót BHP pochodzi od sformułowania "Bezpieczeństwo i Higiena Pracy". Już sam ten zwrot może ci sporo powiedzieć o tym, czego będziesz uczyć się na czekającym cię szkoleniu. Szkolenia BHP są absolutnie obowiązkowe, dlatego nie wolno ci z nich zrezygnować. Nie masz prawa nie wziąć w nich udziału, jeżeli chcesz normalnie pracować w firmie i pragniesz utrzymać się w niej nieco dłużej. Takie szkolenie zawsze organizuje się dla nowych pracowników, jak również okresowo dla tych, którzy już działają w firmie. Kurs trzeba bowiem regularnie powtarzać. W zależności od konkretnego zawodu przerwy między kolejnymi szkoleniami będą inne. Tyczy się to również tego kursu, na którym wykładana jest pierwsza pomoc. On również okaże się dla ciebie niezbędny.


Równie ważne są szkolenia ppoż

Przeprowadzenie szkolenia bhp jest jednym z podstawowych obowiązków każdego pracodawcy, wynikającym z Kodeksu Pracy. Celem szkolenia bhp jest przekazanie pracownikom wiedzy niezbędnej do wykonywania przez nich obowiązków, a także przeciwdziałanie wypadkom i chorobom zawodowym mogącym pojawić się w czasie pracy. Szkolenia bhp dzielą się na: wstępne i okresowe. Dopuszczenie osoby do pracy bez odpowiedniego przygotowania grozi poważnymi konsekwencjami - karami pieniężnymi. Równie ważne są szkolenia ppoż. Prowadzone jako szkolenie wstępne polegają na zapoznaniu nowych pracowników z "Instrukcją bezpieczeństwa pożarowego", obowiązującą w obiektach. Każdy szeregowy pracownik jest zapoznawany z zagrożeniami pożarowymi występującymi w miejscu pracy, zaś pracownicy nadzorujący zabezpieczenie prac niebezpiecznych pożarowo odbywają szkolenia ppoż. specjalistyczne. Pierwsza pomoc - szkolenia z tego zakresu mogą być przydatne w wielu sytuacjach, zarówno zawodowych, jak i życiowych, np. kiedy współpracownik nagle zasłabnie lub dziecko uderzy się w głowę. Pierwsza pomoc jest zagadnieniem ciągle jeszcze wymagającym rozpowszechnienia, jednak firmy przeprowadzające takie kursy coraz bardziej zwracają uwagę na praktyczny charakter zajęć.


Nic bardziej mylnego powtórka raz do

Szkolenia bhp to obecnie rutyna w funkcjonowaniu wszelkich firm, szkół i innych placówek. Prawie zawsze obejmują przygotowanie przeciwpożarowe (ppoż). Uczestnicy poznają wówczas lub utrwalają w pamięci wszelkie symbole i znaki używane podczas procesu ewakuacji, a także oznaczenia produktów toksycznych, łatwopalnych i niebezpiecznych. Nieodłączna jest także pierwsza pomoc, pokazywana zazwyczaj krok po kroku przez ratowników medycznych. Czasem zdarza się, że uczestnicy są zdania, że już wszystko wiedzą i nie ma sensu przerabianie co roku tego samego. Nic bardziej mylnego, powtórka raz do roku jest absolutnym minimum z zakresu wiedzy, która ma służyć do ratowania zdrowia i życia w razie zagrożenia. W sytuacjach niebezpiecznych człowiek reaguje instynktownie i odruchowo. Jeżeli nie wejdą nam w nawyk pewne zachowania, okaże się, że w kryzysowej sytuacji w głowie zastaniemy pustkę. Z tego powodu kursy i szkolenia bhp są nie tylko obowiązkową inwestycją, ale i ułatwieniem i usprawnieniem codziennej pracy.


Następnie przechodzi się już do głównej

I szkolenia ppoż, i kursy bhp zawsze rozpoczynają się dłuższym wstępem. Ten etap skupia się głównie na opisywaniu podstawowych praw i obowiązków poszczególnych pracowników oraz ich pracodawcy. Następnie przechodzi się już do głównej części szkolenia. W tym momencie pracownik dostaje szereg praktycznych informacji na temat swojego miejsca pracy i dowiaduje się, jakie zagrożenia mogą na niego czyhać. Oczywiście jednocześnie szkolenia bhp dają mu szereg wskazówek i porad na temat tego, jak może sam zminimalizować to ryzyko wypadku i jak może zapewnić sobie samemu większe bezpieczeństwo. W tej części pojawia się również pierwsza pomoc, gdyż przy okazji podawania przykładów zagrożeń od razu mówi się o tym, jak im zaradzić, gdy już jakimś cudem do nich dojdzie. Każdy pracownik powinien potrafić udzielić pomocy osobie chorej lub rannej. Oczywiście nikt nie mówi o tym, by zszywać zranionego pracownika na miejscu, ale każdy musi umieć zrobić podstawowy opatrunek czy np. wykonać sztuczne oddychanie.



© 2019 http://z-bhp.okon.waw.pl/